Czy aby na pewno mamy moc? Ile razy wątpiłyście w swoje talenty i niepewnie patrzyłyście w przyszłość? O tym jak to jest z tą naszą mocą i czy na 100% tkwi ona w każdym z nas pisze dla www.znamizdrowo.pl Iwona Guzowska. Przeczytajcie koniecznie!

Czy kiedykolwiek widziałaś kreskówkę o trzech niezwykłych i walecznych dziewczynkach pt. „Atomówki”? Ja je uwielbiam! Mam nawet t-shirt z tymi słodko-niebezpiecznymi maleństwami. Bójka (w oryginale Blossom), odziana w różową sukienusię super mądrala (nawet nieco zarozumiała), rozwiązuje wszelkie problemy używając przede wszystkim myślenia. Jeśli jednak logika nie dociera do przeciwników ,rozwala ich koncertowo podczas walki. Jest świetnym taktykiem i do tego potrafi zamrozić oddechem.

Bajka (Bubbles), najsłodsza z całej trójki, dziewczynka w niebieskiej sukience. Jest dziecinna i bardzo wrażliwa, dlatego łatwo ją zranić. Potrafi się cieszyć najmniejszymi drobiazgami co sprawia, że to właśnie ona czerpie najwięcej radości z życia. Jest wrażliwą artystką , kocha rysować zwierzaczki. Zresztą rozumie je wszystkie bo potrafi porozumiewać się w każdym języku. Jako jedyna potrafi rozwiązywać problemy bez użycia siły. Ale jak już wpadnie w złość (a zdarza się jej to niezwykle rzadko) jest brutalna i cyniczna jak mało kto.

I trzecia z tej kolorowej bandy Brawurka (Buttercup) . Dziewczynka w zielonej sukience to istny szatan. Nie interesują jej żadne dziewczęce zabawy, o nie! Kręci ją tylko to, co jest pełne akcji np. doskonalenie walki. Przy tym jest złośliwa i sarkastyczna, jej jedyną umiejętnością jest zwijanie języka w trąbkę. W przeciwieństwie do swoich sióstr specjalnej mocy nie posiada a wszystkie problemy rozwiązuje siłą.

Dlaczego o tym napisałam? Nie dlatego że dziecinnieję na starość (chociaż… tej opcji wykluczyć nie mogę ;) ). Otóż , okazuje się , że każda z nas może być taką super dziewczyną! Jak to ? No tak, zwyczajnie! Kiedy czytałaś opisy każdej z nich znalazłaś trochę z siebie? Bo ja owszem! I po głębszym zastanowieniu odkryłam , że jestem jak te szalone superbohaterki! Mam wszystkie moce, które mają one. No dobrze, może poza jedną rzeczą – lodowym oddechem. Przyznaję, nie posiadam tej super mocy i podejrzewam , ze Ty również jej nie posiadasz. Jednak cała reszta to ja! To cała TY!

I już słyszę twój głos: No tak, ale ty Iwona to jesteś mistrzynią świata w boksie, kick-boxingu. Potrafisz przywalić. Faceci się ciebie boją i żaden ci nie podskoczy. W ogóle jest silna więc tobie łatwo mówić. Nie masz pojęcia ile razy to słyszałam. Tak, jestem silna, potrafię przywalić i to solidnie . Ale nikt mi tego nie dał. Wszystko sobie sama wypracowałam. I charakter i sprawne ciało. I nic nie stoi na przeszkodzie, byś Ty mogła zrobić co tylko wymyślisz.

Nie, no teraz to już Iwona przesadziłaś! A właśnie że nie. Teraz będę bardzo poważna i zadam kilka pytań.

Twoja wiedza i umiejętności pozwalają Tobie być samodzielną, przebojową dziewczyną? Skończyłaś szkołę jedną, drugą a nawet trzecią? Masz pięć dyplomów? Zarabiasz pieniądze? Pracujesz po czym lecisz do domu zadbać o tych, których kochasz? Wymyślasz i przyrządzasz dania jak prawdziwa artystka? Nadal potrafisz się śmiać i bawić jak dziecko? Masz głowę pełną marzeń? A kiedy dzwoni zapłakana przyjaciółka lecisz z pomocą? I rozumiesz ją jak siebie samą? Kiedy patrzysz w oczy swojego pupila masz wrażenie, że wiesz o czym myśli? Że potrafisz się z nim porozumieć chociaż nie miauczysz lub nie szczekasz? Po cholernie ciężkim dniu w pracy idziesz na fitness, machasz kończynami do utraty tchu albo biegniesz przed siebie chociaż , jeszcze godzinę wcześniej nie miałaś siły żeby wstać z fotela?

A kiedy w twoim życiu zdarzyło się coś złego? Potrafiłaś przetrwać największe życiowe zawieruchy? Miałaś siłę podnieść się z kolan i iść dalej, chociaż jeszcze przed chwilą leżałaś na dnie najgłębszego i najczarniejszego dołu? Oczywiście, że na każde pytanie możesz odpowiedzieć TAK. Zaskoczona? Jedziemy dalej.

Jestem pewna, że tak samo odpowiesz na mniej wygodne pytania np. o to czy zdarzyło się Tobie obgadywać Ankę z księgowości albo Zośkę szwagierkę. Czy bywasz złośliwa i wredna? A ile razy ciskałaś piorunami na każdą lalę, która kręciła się jak bączek przy twoim facecie. I doskonale wiesz, że gdybyś tylko sama spuściła się ze smyczy przyzwoitości i rozsądku, rozszarpałabyś ją bez zastanowienia.

No więc czego Tobie brakuje do tego, żeby być superbohaterką? Sama widzisz, NICZEGO! A jeżeli nie umiesz walczyć pójdziesz na kick-boxing i tak jak ja będziesz umiała fachowo przywalić komuś w kły.

Teraz spójrz na siebie inaczej – spójrz na siebie jak na kogoś wyjątkowego bo masz MOC dziewczyno. Prawdziwą. I tylko od Ciebie zależy co z nią zrobisz, jak ją rozwiniesz i ukierunkujesz. Możesz ją schować w kredensie za szmatami ale tak samo możesz ją wyjąć i zacząć szlifować jak diament.

Co to znaczy? Na początek wystarczy jeśli zaczniesz eliminować złość, frustrację a wzmacniać swoje talenty. Naucz się kochać , szanować i doceniać siebie.

Zanim się spostrzeżesz będziesz kochać, szanować i doceniać cały świat a on odpłaci Tobie tym samym. Jak to zrobić? Myślę, że już to wiesz ale chętnie wrócę do tego tematu, żebyśmy wspólnie mogły odkrywać i wzmacniać swoje super moce. Pokażę Tobie proste narzędzia, które krok po kroku zmienią twoje życie.

Iwona Guzowska

Author: Iwona Guzowska

Jestem szczęśliwym człowiekiem i…na tym mogłabym zakończyć bo nie ma niczego ważniejszego. Droga po tytuły mistrzyni świata w boksie zawodowym i kick-boxingu tak naprawdę była drogą do odkrycia siebie samej. Dziś dzielę się swoim doświadczeniem, wspierając kobiety i sportowców jako trenerka i mentorka. A rzeczy, które sprawiają mi radość to rodzina, dwa koty, sport i chodzenie po górach. No i oprócz tego wszystkiego jestem molem książkowym i całkiem niezłą kucharką. zobacz artykuły