Lakiery hybrydowe do paznokci – jak używać ich szybko?

Lakiery hybrydowe do paznokci to od lat absolutny hit w stylizacji. Taki manicure zajmuje trochę czasu, ale efekt zdecydowanie jest tego wart. Jak jednak stosować lakiery hybrydowe, gdy masz mało czasu?

Dlaczego to tyle trwa?

Aby lakier dobrze przylegał do płytki paznokcia i nie groził zapowietrzeniem, a w konsekwencji – poważniejszymi problemami, płytka musi być dobrze przygotowana, a sam manicure należy wykonać starannie. Dlatego każdy krok jest konieczny i jego pominięcie może się skończyć kiepsko dla paznokci. Płytka musi być zmatowiona, oczyszczona z resztek poprzedniego lakieru i dobrze odtłuszczona, a skórki odsunięte lub usunięte całkowicie.

Każdy z etapów manicure hybrydowego zajmuje oczywiście czas, ale jest naprawdę konieczny. Najlepiej umówić się do salonu kosmetycznego i zdać się na stylistkę paznokci, która profesjonalnie zajmie się dłońmi. Taki zabieg trwa zazwyczaj około półtorej godziny.

Jak samej szybko zrobić hybrydę w domu?

Jeśli mimo wszystko wolisz robić manicure sama w domu, przede wszystkim zaopatrz się w dobrą frezarkę i frezy, czyli końcówki do frezarki przeznaczone do różnych zadań. Zdjęcie poprzedniej hybrydy frezarką jest najszybszym sposobem. Wymaga jednak wprawy i wyczucia – pamiętaj, żeby zaczynać bardzo delikatnie, zwłaszcza dopóki nie nabierzesz biegłości. Zbyt dynamiczna praca frezarką może zniszczyć płytkę paznokcia, co jest czasami naprawdę bolesne.

Przy dobrych frezach i odrobinie umiejętności jest to jednak metoda całkowicie bezpieczna, przez wiele stylistek polecana o wiele bardziej niż zdejmowanie lakieru acetonem. Dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić czas, ten sposób jest zdecydowanie godny polecenia.

Frezarka pozwala także szybko i sprawnie opracować skórki, bez ryzyka skaleczenia cążkami. Pomocny będzie tutaj także płyn zmiękczający do skórek.

Czy można przyspieszyć malowanie lakierem hybrydowym?

Lakiery hybrydowe do paznokci mają tę zaletę, że są nie tylko bardzo trwałe, ale w dodatku nie trzeba czekać, aż wyschną, jak w przypadku tradycyjnych lakierów. Żadnego machania rękami w powietrzu, prób używania rąk tak, żeby niczego nie dotknąć paznokciem i zaczynania od początku, gdy jednak się rozmaże. Wystarczy 30-60 sekund w lampie UV i gotowe.

Jeśli jednak nakładanie bazy, lakieru i topu i ich kolejne utwardzanie w lampie zajmuje Ci za dużo czasu, możesz spróbować lakierów 3 w 1 albo 5 w 1, które łączą bazę, kolor i top w jednym produkcie. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas wykonywania manicure. Pamiętaj jednak, że nadal kluczowe jest zarówno dobre przygotowanie płytki paznokcia, jak i staranne nakładanie lakieru i dobre utwardzenie go w lampie UV.

Podsumowując, najszybciej i najlepiej wykonasz manicure hybrydowy w salonie, ale zrobienie go w domu w relatywnie krótkim czasie także jest możliwe – zwłaszcza gdy zaopatrzysz się w produkty dobrej jakości i nabierzesz trochę doświadczenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij