Stojaki pod sztangę – to, co powinieneś o nich wiedzieć!

Siłownia to miejsce rozwoju ciała i umysłu. Prawidłowo wykonany trening kształtuje charakter, buduje samozaparcie i wpływa na zdrowy tryb życia. Jednak żeby tak było, musisz korzystać z urządzeń, które pozwolą Ci w bezpieczny i komfortowy sposób rzeźbić swoją sylwetkę. Wśród obowiązkowego wyposażenia siłowni są stojaki pod sztangę. Co warto wiedzieć o tych elementach?

Sztangi różnego rodzaju (od tych z podłużnym gryfem do ćwiczenia klatki piersiowej, po krótkie i pokrętne gryfy do rzeźbienia przedramion i ramion) muszą mieć oparcie, aby wykonywane ćwiczenia były prawidłowe. Oparcie to jest także rodzajem asekuracji – w przypadku chęci natychmiastowego przerwania czynności, możesz bezpiecznie odłożyć sztangę. Stojaki pełnią więc niezwykle istotną rolę i powinny być dobrze dobrane.

Czym charakteryzują się najlepsze stojaki na sztangę?

Odpowiednie stojaki są przede wszystkim wykonane z trwałego materiału (najlepiej stali), dzięki czemu udźwigną nawet bardzo duży ciężar, osiągający niekiedy kilkaset kilogramów. Powinny być odporne na intensywne i gwałtowne użytkowanie i dostosowane do potrzeb użytkownika. To ważne, bo przy pomocy jednego rodzaju stojaków powinieneś realizować kilka rodzajów ćwiczeń.

Kolejna sprawa to walory czysto użytkowe. Dobrze, jeżeli stojaki posiadają regulowane nogi lub rozstaw szerokości (w przypadku, gdy są połączone). To ułatwia dostosowanie ich np. do wzrostu osoby ćwiczącej.

Gdzie znajdziesz odpowiednie stojaki pod sztangę?

Warto szukać stojaków w sklepach o wysokiej renomie i doświadczeniu w sprzedaży artykułów na siłownię. Miejsca takie jak to: https://be-active.pl/pol_m_silownia_Stojaki-pod-sztange-602.html charakteryzują się wszechstronną ofertą, przystosowaną do nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przy wyborze sprawdź jakie możliwości ustawienia mają stojaki i jaki ciężar mogą udźwignąć. To wszystko ma później wpływ na efektywność Twojego treningu.

Stojaki pod sztangę – podział

Możesz znaleźć dwa najpopularniejsze rodzaje stojaków pod sztangę. Pierwszy to stojak łączony, gdzie dwie części są połączone pośrodku specjalnym trzpieniem. W takim przypadku istotna jest wszechstronna regulacja stojaka – zarówno na wysokość, jak i na szerokość, co pozwoli dostosować go do typu ławki.

Drugi typ stojaków to elementy rozłączone. Składają się z dwóch elementów, które możesz ustawić według własnych preferencji. Najlepiej nadają się np. do domowych siłowni, gdyż dużo prościej schowasz je po treningu w określonym miejscu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij