dla kogo są soczewki kontaktowe

Dla kogo są soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe kojarzą się Tobie z drogim rozwiązaniem, które nie jest dla każdego? Warto byś już dziś zmienił tę perspektywę i zrozumiał, że to, co kiedyś było powszechnym przekonaniem, teraz już może być zupełną nieprawdą. Soczewki kontaktowe tak naprawdę może nosić każdy, pod pewnymi warunkami. Z kolei dynamicznie rozwijający się rynek tych produktów w Polsce sprawia, że można znaleźć soczewki na każdą kieszeń. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zatem dla kogo są soczewki kontaktowe? Czy są dla Ciebie?

Soczewki kontaktowe mają bogatą historię i przeszły sporą metamorfozę na przestrzeni lat, stąd w społeczeństwie panuje wiele błędnych teorii na ich temat. Jedną z nich jest przekonanie, że soczewki kontaktowe są drogie i z tego powodu nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Krąży też odczucie, że są trudne do zakładania oraz zdejmowania i z tego powodu nie każdy poradzi sobie z ich użytkowaniem. Wszystko to jest już nieaktualne. Na przestrzeni lat zmieniły się materiały, z jakich powstają szkła kontaktowe, co ma niezaprzeczalny wpływ zarówno na obniżenie ich ceny oraz na łatwość aplikacji na oczy.

Kto może nosić soczewki kontaktowe?

W teorii soczewki kontaktowe może nosić każdy niezależnie od wieku. W praktyce powinien być to wiek umożliwiający samodzielne zakładanie i zdejmowanie ich z oczu, ale też odpowiednia świadomość na temat względów higienicznych. Soczewki kontaktowe są bowiem w bezpośrednim kontakcie z oczami, co powinno uczulić użytkownika na dbanie o najwyższy poziom czystości.

Kolejnym aspektem ważnym podczas decyzji o noszeniu soczewek kontaktowych jest zdrowie potencjalnego użytkownika. Jeśli nie choruje na cukrzycę, zmiany hormonalne, zaawansowany zespół suchego oka, to jak najbardziej może nosić soczewki. Zdarza się też, że wymagana jest czasowa przerwa w noszeniu soczewek gdy jesteśmy w ciąży lub przechodzimy infekcję lub grypę/przeziębienie. Wtedy warto zrobić sobie pauzę w użytkowaniu tej metody korekcji.

Soczewki kontaktowe są też dla każdego, kto przełamie lęk przed dotykiem oka w środku, oraz kto opanuje sztukę zakładania i zdejmowania soczewek. To nie jest nic trudnego i choć na początku może wydawać się skomplikowane, to praktyka czyni mistrza i w zależności od naturalnych zdolności manualnych, udaje się tego nauczyć bez problemu i wprawionym użytkownikom zajmuje to dosłownie dwie minuty dziennie.

Dla kogo są soczewki kontaktowe najbardziej wskazane?

Soczewki kontaktowe są wskazane dla każdego, kto chce je nosić i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Są jednak pewne grupy osób, którym najbardziej polecane są szkła kontaktowe.

Jeśli nie lubisz nosić okularów

Okulary korekcyjne nie są dla każdego idealnym wyborem. Część osób nie czuje się komfortowo z oprawkami na nosie. Inni nie mogą przyzwyczaić się do widoku siebie w oprawkach. Gdy czujesz, że okulary to niekoniecznie opcja dla Ciebie – bezokularow.pl/soczewki-miesieczne to może być właśnie to, czego potrzebujesz.

Jeśli uprawiasz dużo sportu

Soczewki kontaktowe są polecane szczególnie osobom, które uprawiają w swoim życiu dużo sportu. Nie ograniczają one widzenia, nie spadną w trakcie jakichkolwiek dynamicznych ruchów – to wszystko sprawia, że są doskonałym kompanem w aktywnościach.

Jeśli w lecie nosisz okulary przeciwsłoneczne

Soczewki kontaktowe to wybawienie w trakcie lata, gdy zaczyna mocniej świecić słońce. Okulary przeciwsłoneczne byłyby niemożliwe do noszenia dla osób z dużą wadą wzroku, gdyż musiałyby zastąpić swoje oprawki korekcyjne. W ten sposób możesz nosić jakiekolwiek okulary przeciwsłoneczne, a do tego dobrze widzieć.

Jeśli chcesz zmienić kolor oczu

Czy wiesz, że na rynku są aktualnie łatwo dostępne soczewki kolorowe? Jeśli zawsze marzył się Tobie inny odcień tęczówki oka – wypróbuj tej opcji. Ten typ szkieł kontaktowych występuje zarówno z mocą optyczną (plusy lub minusy), ale też jako soczewki kolorowe zerówki. Spróbuj i odmień spojrzenie w sekundę!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij