Dieta pudełkowa – czy catering dietetyczny jest dla każdego?

Tyle ile jest osób, tyle jest też różnorodnych potrzeb żywieniowych. Każdy z nas jest inny, ma inne zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze w diecie. Niektórzy cierpią z powodu chorób przewlekłych, a inni nietolerancji pokarmowych. W przypadku osób o różnorodnych potrzebach konieczne jest gotowanie dla każdego innych produktów, co bywa męczące. Dlatego tu pojawia się pytanie: czy catering dietetyczny jest dla każdego?

Dieta pudełkowa dopasowana do indywidualnych potrzeb żywieniowych

Dlaczego catering dietetyczny to dieta dla każdego? Otóż przy zamawianiu diety pudełkowej należy podać wszystkie ważne parametry, a więc przede wszystkim wzrost, wagę i wiek. Jak wiadomo w zależności od wieku, wzrostu, wagi, ale i naszej aktywności mamy zróżnicowane zapotrzebowanie na energię, a tym samym jedni potrzebują jedynie 1500-1700 kcal w ciągu dnia, a inni nawet 3 tys. kcal i więcej. Oczywiście pierwszą grupę stanowią osoby prowadzące siedzący tryb życia, a także te, które chcą zgubić zbędne kilogramy, a drugą osoby, które ciężko pracują fizycznie i spalają znacznie więcej kilokalorii w ciągu dnia. Catering dietetyczny może być dopasowany zarówno do potrzeb sportowców, jak i osób prowadzących mało aktywny tryb życia. Tu trzeba jednak nadmienić, że sama dieta nie wystarczy i dla zachowania zdrowia trzeba do życia wprowadzić minimum ruchu (obecnie jest to 6 tys. kroków dziennie).

Catering dietetyczny jest idealnym wyborem dla osób, które cierpią z powodu nadwagi lub otyłości

Cierpiąc z powodu otyłości bądź nie mogąc pozbyć się nadprogramowych kilogramów zgromadzonych w okresie pandemii, można sobie pomóc. Wystarczy wybrać dietę pudełkową. Zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, to w trakcie jej trwania można zafundować sobie nawet detoks sokowy i pozbyć się zalegających w organizmie toksyn.

Dieta pudełkowa sprawdza się w przypadku zbilansowanych diet redukcyjnych

Jeżeli chcesz przejść na dietę wege, to nie powinieneś tego robić na własną rękę, bo to prosta droga do niedoborów. Najlepiej rezygnować z mięsa stopniowo. Można zacząć od diety wege z rybą, a następnie przejść na dietę wege. Dieta pudełkowa jest dopasowana do potrzeb żywieniowych i zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W związku z tym, zmieniając dietę, robisz to mniej radykalnie. Możesz również zdrowo przez jakiś czas stosować dietę keto, która polecana jest dla osób uprawiających sporty siłowe i sylwetkowe.

Dieta pudełkowa zapewnia więcej energii osobom z najczęstszą chorobą cywilizacyjną – cukrzycą

Nawet cierpiąc na cukrzycę czy insulinooporność, można sięgnąć po catering dietetyczny. Wystarczy wybrać ten z niskim IG. W ten sposób można zapewnić sobie zdrową dietę w ciągu dnia. Bez wątpienia zatem catering dietetyczny jest dla każdego. Warto tutaj nadmienić, że mogą go wybierać nawet osoby z nietolerancją pokarmową, wystarczy że np. wskażą alergeny podczas zamawiania posiłków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij