turnusy rehabilitacyjne dla seniorów - jak nasi seniorzy mogą miło i dobrze spędzić czas np. w zakopanem

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów – jak nasi seniorzy mogą miło i dobrze spędzić czas np. w Zakopanem?

Zakopane to idealne miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, studentów, młodzieży, a także seniorów. Co prawda postrzegamy tą piękną miejscowość w Tatrach jako głośną i pełną turystów, jednak są miejsca oddalone zaledwie kilka kilometrów od centrum, gdzie możemy spędzić cichy i spokojny urlop, a nawet podreperować nasze zdrowie.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co warto wiedzieć o turnusach rehabilitacyjny dla seniorów?
  • co oferują turnusy dla seniorów?
  • jak pojechać na turnusy rehabilitacyjne PFRON?

Seniorzy to coraz większa grupa osób, które są grupą docelową dla branży turystycznej. Najczęściej kojarzy nam się, że seniorzy jeżdżą do sanatorium na specjalne zabiegi rehabilitacyjne. Jednak coraz częściej zdarza się, że także prywatne ośrodki oferują naszym seniorom doskonałą jakość usług, która jednocześnie jest finansowana ze środków publicznych. Oznacza to, że można dostać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na turnusy rehabilitacyjne dla seniorów. Czego możemy spodziewać się po takim turnusie rehabilitacyjnym i jak znaleźć idealne miejsce na taki odpoczynek?

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów. Zakopane to świetne miejsce na odpoczynek.

W Zakopanem znajduje się wiele mniejszych i większych ośrodków oferujących usługi turystyczne, usługi spa, a także rehabilitacyjne dla osób w różnym wieku. Seniorzy jednak są specyficzną grupą, która potrzebuje określonych usług na odpowiednim poziomie. Starsze osoby potrzebują komfortowych warunków do noclegu, dobrego wyżywienia, a także zabiegów rehabilitacyjnych. Na szczęście w Zakopanem znajdziemy takie ośrodki, które oferują osobom starszym wygodne miejsca docelowe, wraz z doskonałym wyżywieniem oraz zabiegami rehabilitacyjnymi takimi jak masaże, basen czy inne. Jednym z nich jest np. Willa Widokowa Wojnar.

Dodatkowym atutem takich wyjazdów jest to, że fundusze na ich sfinansowanie można pozyskać z PFRON. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów są finansowane z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, jeśli tylko złożymy odpowiedni wniosek. To pozwala seniorom skorzystać z najwyższych jakości usług i podreperować zdrowie w pięknej okolicy. Nie da się bowiem ukryć, że mimo rozwoju miasta i dużego napływu turystów Zakopane wciąż zachowało swój urok i w pewnych lokalizacjach wciąż oferuje nam ciszę, spokój oraz komfort wypoczynku.

Pobyty lecznicze na turnusie – czego możemy się spodziewać?

Podczas turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów wachlarz zabiegów leczniczych jest bardzo szeroki. Są to zabiegi zarówno dla osób z dysfunkcją narządu ruchu, cierpiący na bóle kręgosłupa i wiele innych schorzeń. Ośrodki oferujące wczasy rehabilitacyjne dla osób starszych oferują między innymi terapię falą uderzeniową. To zabieg oferowany między innymi osobą zmagających się z tak zwaną ostrogą piętową. Na turnusach rehabilitacyjnych dla seniorów organizowane są także zabiegi między innymi rozluźniające mięśnie czy gimnastyka na sali gimnastycznej lub w wodzie. Dodatkowo seniorzy mają także dostęp do basenu i inne zabiegi jak zabiegi lampą Sollux, łóżko wodne czy MagnetoStym. Popularne są również okłady torfowe mające na celu złagodzić bóle reumatyczne (inaczej nazywamy je okładami borowinowymi). Dodatkowo do dyspozycji pacjentów jest krioterapia, drenaż limfatyczny poprawiający krążenie limfy w organizmie, a także masaż klasyczny. Wszystko to ma sprawić, aby nasz układ kostny oraz mięśniowy działał lepiej i mimo ewentualnych chorób i dysfunkcji miał się w dobrej kondycji.

Do dyspozycji seniorów jest także laser biostymulacyjny czy prądy diadynamiczne, które wywołują napięcie podobne do napięcia mięśniowego i działają dobrze na nasze mięśnie. Seniorzy mają dostęp do szeregu zabiegów różnego typu, które uprzednio zleca im lekarz robiący seniorowi konsultacje lekarskie. Senior nie może samodzielnie wybrać swojego pakietu zabiegów. Dodatkową wskazówką dla lekarza w ośrodku wypoczynkowym jest to co na skierowaniu seniora do sanatorium wpisze lekarz prowadzący.

Pamiętajmy, że coraz więcej ośrodków prywatnych podpisuje umowy na organizowanie turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów z dofinansowaniem, dzięki wpisaniu do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych. Dlatego seniorzy mają dostęp do większej liczby ośrodków, często będących na bardzo wysokim poziomie pod kątem zakwaterowania oraz wyżywienia, a także kwestii medycznych. Ponieważ prywatne ośrodki dysponują często najnowocześniejszym sprzętem, warto dowiedzieć się od swojego lekarza prowadzącego jak możemy zdobyć skierowanie na turnus rehabilitacyjny dla seniorów wraz z dopłatą z PFRON.

Warto również pamiętać o walorach rozrywkowych takiego turnusu. Spacer po terenie parku zdrojowego, wieczorki taneczne, animacje wolnego czasu sprawią, że wypoczynek i rehabilitacja w górach będzie nie tylko zdrowa, ale także przyjemna dla seniora.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij