Odpowiedni dentysta Poznań i okolice

Odpowiedni dentysta Poznań i okolice

Dentysta (Poznań) leczy zęby bezboleśnie, więc nie ma powodu do lęku. W naszym gabinecie stomatologicznym wykonywane są zabiegi z wielu dziedzin stomatologii.

Czy dentysta – Poznań leczy zęby bez bólu?

Leczenie zębów jest konieczne nie tylko z powodów estetycznych, ale i zdrowotnych. Zaniechanie wizyt u stomatologów prowadzi do poważnych chorób i utraty uzębienia. Najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i znieczulenie komputerowe powinny przekonać wszystkich, którzy unikają specjalistów, do regularnych konsultacji. Jeśli pojawia się próchnica, uznawana za sprawcę ubytków i doprowadzenia do zniszczenia tkanek tworzących zęby, gabinet stomatologiczny (Poznań) potrafi je wyleczyć. Choroba jest wywołana przez bakterie, a niewłaściwa dieta i brak odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej, tylko jej sprzyjają. Istnieją sposoby na jej zapobieganie. Zabiegi stomatologiczne przywracają zdolności regeneracyjne, co prowadzi do odbudowy zębów. Warto pozbyć się lęku, bo dentysta Poznań leczy ubytki bez bólu i odbudowuje szkliwo w naturalnym kolorze oraz kształcie.

Czym jest leczenie kanałowe?

Stomatolog (Poznań) stosuje leczenie kanałowe, kiedy próchnica doprowadzi do zapalenia miazgi zębowej. Dochodzi wówczas do poważnej infekcji, tworzy się stan zapalny w tkance około wierzchołkowej, a nawet do martwicy. Dentysta – Poznań usuwa chorą miazgę z komory oraz kanałów zęba. Leczenie kanałowe jest bardzo często, jedyną metodą na uratowanie zęba. Specjalista z zakresu stomatologii po zdezynfekowaniu wnętrza zęba, kanały wypełnia materiałem uszczelniającym tkankę korzenia. Leczenie kanałowe stosowane jest także przy urazach zębów, a także w sytuacji, gdy ząb jest narażony na bodźce, które wywołują stan zapalny. Przed zabiegiem trzeba zjeść posiłek, ponieważ proces leczenia trwa 2–3 godziny. Warto wiedzieć, że klinika stomatologiczna (Poznań) nie podejmie się leczenia kanałowego u osób po zawale mózgu i serca, jeśli pacjent nie będzie miał pisemnej zgody od specjalisty.

Jakie zalety ma wybielanie zębów?

Białe zęby dodają uroku, pewności siebie i skłaniają do częstego uśmiechania się. Osoby, które mają ładne uzębienie lepiej są postrzegane w towarzystwie. Żaden makijaż nie jest w stanie zastąpić odbarwionego szkliwa. Jest jednak wyjście z dyskomfortu, czyli wybielanie zębów. W centrum stomatologii zabieg jest bezbolesny i niczym nie przypomina leczenia ubytków. Jeśli jednak pacjent ma odsłonięte szyjki zębowe i cierpi na choroby dziąseł, poczuje delikatne mrowienie. Dobry stomatolog ma profesjonalne podejście do pracy, więc najpierw robi przegląd jamy ustnej i na tej podstawie podejmuje decyzję o zabiegu. Jeśli stwierdzi, że efekt będzie znikomy, ze względu na przebarwienia lub pacjent ma wiele plomb, wówczas lekarz zaproponuje inne metody. Zabieg lampą, laserem czy nakładkami jest bowiem skuteczny tylko na naturalne uzębienie

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgią stomatologiczną zajmują się wykwalifikowani specjaliści, ponieważ leczenie zębów, odbywa się w sposób inwazyjny. Zabiegi zawsze poprzedzane są specjalistycznymi badaniami. Wykonywane są na znieczulenie komputerowe lub sedacji wziewnej, co dla pacjentów jest komfortem. Ten dział zajmuje się leczeniem uzębienia i dziąseł, podobnie jak stomatologia zachowawcza. Stomatologia, Poznań obejmuje również zabiegi endodontyczne. Nowoczesne metody i narzędzia sprawiają, że regeneracja po zabiegu zostaje skrócona do minimum. Poddając się nawet najbardziej skomplikowanemu leczeniu z zakresu chirurgii szczękowo twarzowej, pacjent bardzo szybko zapomina o bólu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij