Sexting - czym jest Czy erotyczne wiadomości to gra wstępna

Sexting – czym jest? Czy erotyczne wiadomości to gra wstępna?

Bardzo ważną kwestią jest to, aby w związku dwojga kochających się ludzi była namiętność oraz pożądanie. Dlatego zawsze trzeba dbać o swój związek i w przypadku, kiedy widzimy, że coś złego się dzieje to musimy zacząć działać, co może poprawić naszą relację. Dobrym pomysłem jest wysyłanie sobie nawzajem wiadomości o charakterze erotycznym, co może zwiększyć podniecenie partnera.

Czym jest Sexting?

Pojęcie jest zaczerpnięte z języka angielskiego i pochodzi od dwóch słów sex i text, czyli wiadomość po angielsku i te słowa zostały połączone i powstało z nich spolszczenie. Sexting są to wiadomości wysyłane swojej drugiej połówce, które mają wydźwięk erotyczny. Mogą być one w formie tekstów, ale też roznegliżowanych zdjęć lub filmów o charakterze erotycznym. Często ludzie, którzy są w związku wysyłają sobie zdjęcia swoich narządów płciowych lub całego ciała, które jest gołe. W tej chwili, aby wysyłać takie wiadomości nie tylko wykorzystywane są smsy, ale też media społecznościowe, różnego rodzaju komunikatory oraz e-maile. W tej chwili każdy może wysłać taką wiadomość lub ją odczytać, dlatego tak ważne jest ich wysyłanie do osób, które tak naprawdę znamy i wiemy, że nie upublicznią oni tych wiadomości. Dlatego warto zwrócić uwagę na nastolatków, bo oni dość często wysyłają takie wiadomości, a to niestety może się wiązać z przykrymi konsekwencjami, jeżeli te wiadomości trafią w niepowołane ręce, które mogą się ciągnąć za człowiekiem przez długie lata zostawiając spory ślad na psychice.

Czy erotyczne wiadomości to może być początek gry wstępnej?

Dla dorosłych wysyłanie sobie nawzajem takich wiadomości może prowadzić do zwiększenia ich podniecenia oraz pozwoli im ożywić relację z drugą połówką. Sexting ma też za zadanie, aby poflirtować z drugą osobą. Jednak warto wymieniać się takimi wiadomościami z osobami, które już dobrze poznaliśmy i możemy im zaufać, że nie wykorzystają tych zdjęć na przykład, gdy się rozstaną ze sobą. Wysyłając takie zdjęcia lepiej postawić na ich subtelność niż wysyłać kadry jak z filmów dla dorosłych, gdzie jesteśmy cali nago. Sexting jest idealny dla par, u których do codziennego życia wdarła się rutyna. Wtedy wysłanie takiej wiadomości może podniecić partnera, a także może zwiększyć się ochota na sex. Sexting może na nowo rozbudzić naszą ciekawość w stosunku do partnera i pokazać jego nowe oblicze. Łatwiej też za pomocą wiadomości przekazać jakieś ukryte fantazje, które mamy dotyczące współżycia i w wiadomości mamy dłuższy czas na zastanowienie się, co chcemy przekazać drugiej osobie. W przypadku tej formy komunikacji nie musimy się martwić, że ciężko nam będzie coś powiedzieć lub będziemy się zacinać, a nawet, jeżeli dany człowiek nie będzie zainteresowany tego typu tekstami to możemy wszystko obrócić w żart i powiedzieć, że się tylko droczyliśmy.

Zasady, przy których trzeba się trzymać przy sextingu

Przede wszystkim wiadomości powinny być dość krótkie, bo ciężko jest o podniecenie, kiedy czyta się kilkanaście słów. Warto postawić na kilka tekstów, które będą wysyłane w niewielkich odstępach czasu. Wiadomo, że nie należy pisać zbyt wulgarnych wiadomości, kiedy mamy krótki staż znajomości. Zbyt wulgarny język może odebrać druga osoba w ten sposób, że tylko zależy nam na seksie oraz jesteśmy bardzo zdesperowani. Należy nie tylko wysyłać komplementy, ale można też się droczyć i należy ten moment kulminacyjny odkładać w czasie, aby budować odpowiednie napięcie. Wysyłając pierwsze zdjęcia do siebie nie należy pokazywać od razu wszystkiego na przykład część ciała może być tylko w części odkryta.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij