Jeden zestaw do golenia się dla ojca i syna? Czy to się sprawdzi?

Jaki ojciec, taki syn to znane powiedzenie, które dotyczy podobieństwa charakterologicznego. Jednak ojciec i syn często mają również podobny zarost. Czy oznacza to, że mogą korzystać z jednego zestawu do golenia? Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Co powinno wejść w skład zestawu do golenia, który skutecznie usunie zarost? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym poradniku.

Jeden zestaw do golenia na dwóch – czy to się sprawdzi?

Przede wszystkim zależy co mamy na myśli używając stwierdzenia jeden zestaw do golenia. Gdy mowa o kosmetykach, to owszem ojciec z synem mogą korzystać z jednej pianki, żelu czy mydła do golenia. Natomiast gdy chodzi o akcesoria, to ze względów higienicznych każdy z nich powinien posiadać własną maszynkę lun brzytwę do golenia, a także własny pędzel do golenia tradycyjnego. Jeden zestaw sprawdziłby się tylko i wyłącznie w przypadku odkażania po każdym użyciu, a przecież nikt w domu autoklawem nie dysponuje. Ponadto takie odkażanie trwa pewien czas, zatem byłoby to zupełnie nieopłacalne i warto zainwestować w akcesoria i zestawy dla każdego. Na co warto postawić?

Jaki pędzel do golenia tradycyjnego powinien wchodzić w skład zestawu do golenia?

Na pewno każdy z panów, ten młodszy i ten starszy, powinien zakupić pędzel do golenia tradycyjnego. Świetnie sprawdzi się ten z włosiem dzika. Okazuje się, że do wyboru jest kilka rodzajów. Warto przyjrzeć się im bliżej. Otóż te najbardziej cenione pędzle do golenia To Slilvertip, a także Super Badger. Najbardziej podstawowy rodzaj włosia to Pure Badger. Włosie najwyższej jakości pozyskiwane jest z części grzbietowej, często ma też białe końcówki. Drobne białe końcówki wskazują na obecność keratyny, co sprawia, że jeszcze lepiej rozprowadza się kosmetyki, a taki pędzel zapewnia gładkość dla wrażliwej skóry. Na pewno sprawdzi się dla syna, który ma jeszcze dość delikatną skórę, ale jeśli ojciec także ma raczej wrażliwą, to również po taki pędzel do golenia tradycyjnego powinien sięgnąć. Jeśli któryś z panów jest zwolennikiem ekologicznych rozwiązań i bardziej etycznych, to może wybrać włosie syntetyczne, które świetnie imituje włosie borsuka. Dla najbardziej wytrzymałych są też pędzle z włoskiem dzika.

Jaką maszynkę do golenia wybrać dla ojca, a jaką dla syna?

Oprócz zestawu do nakładania kremu czy mydła do golenia istotne znaczenie ma dobór maszynki do golenia. Można wybrać tę elektryczną bądź klasyczną, ręczną. Ta pierwsza nie zawsze gwarantuje bardzo gładkie golenie, bo trzeba wybrać model o odpowiedniej budowie ostrzy, a ponadto dobrze przylegający do twarzy pod odpowiednim kątem i nadający się do golenia na mokro i na sucho. Dla mężczyzn o wyjątkowo mocnym zaroście, bez skłonności do podrażnień może sprawdzić się maszynka do golenia elektryczna bez funkcji golenia na mokro. Dla zwolenników tradycyjnego golenia polecamy oczywiście maszynki do golenia, które są łatwiejsze w użytkowaniu od brzytwy. Tę ostatnią trzeba w sposób właściwy trzymać w dłoni, aby móc poprowadzić ostrze pod kątem 15 stopni pod włos lub 30 stopni z włosem. Użytkowanie maszynki pod tym względem jest łatwiejsze, choć przy goleniu trzeba zwracać uwagę na kierunek wzrostu włosa. Należy też regularnie wymieniać ostrza. Dla początkującego syna odpowiednia będzie maszynka do golenia na żyletki motylkowa lub z zamkniętym grzebieniem. Z kolei dla ojca, który ma gruby zarost i wprawę sprawdzi się maszynka z otwartym ostrzem.

Wspólne kosmetyki, czyli olejki, balsamy po goleniu, a także te, które warto zakupić oddzielnie

W skład dobrego zestawu do golenia wchodzą nie tylko kremy czy mydła do golenia, ale również olejki czy balsamy. Takie produkty można podarować jednemu z panów w prezencie. Akurat z nich mogą bez przeszkód korzystać obaj. Oczywiście jeśli chodzi o te, w przypadku których ma się bezpośredni kontakt skóry z opakowaniem, np. produktów w sztyfcie, należy zakupić dwa osobne. Tak jak nie należy stosować tego samego antyperspirantu w kulce, tak również w przypadku tak przygotowanych kosmetyków do golenia również nie można tego robić. Ałun w sztyfcie należy zatem zakupić osobno dla ojca i syna.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij