Gdzie udać się do ginekologa?

Gdzie udać się do ginekologa?

Wizyta u ginekologa to dla wielu kobiet wielki stres oraz wstyd. Z tego powodu niektóre z nich starają się unikać tego typu sytuacji. Jest to jednak błąd. Regularne konsultacje u ginekologa są konieczne, aby mieć pewność co do swojego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Aby uniknąć nieprzyjemnego stresu podczas wizyty najlepszym pomysłem jest znalezienie kliniki, w której pracują naprawdę odpowiedzialni i godni zaufania lekarze, tworzący atmosferę bezpieczeństwa i ciepła.

  1. Ginekolog Poznań – kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologiczny?
  2. Na czym polega i jak wygląda konsultacja ginekologiczna?
  3. W jakim gabinecie ginekologicznym w Poznaniu warto się badać?

W jakiej sytuacji specjalista z zakresu ginekologii może okazać się pomocny i w jaki sposób zazwyczaj przebiega zwyczajne badanie? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Ginekolog Poznań – kiedy warto odwiedzić gabinet ginekologiczny?

Wiele kobiet, zwłaszcza młodych obawia się pierwszej wizyty u ginekologa. Dzieje się tak, ponieważ badanie ginekologiczne wiąże się z ogromnym wstydem i skrępowaniem. Nawet USG piersi jest przecież niezręczne. A jednak, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do zdrowia niezbędne jest jak najszybsze odwiedzenie dobrego lekarza. Ponadto przynajmniej raz na jakiś czas konieczna jest kontrolna konsultacja ginekologiczna. Dzięki temu można mieć pewność, że stan zdrowia jest na najwyższym poziomie. Warto pamiętać, że dobry lekarz, który ukończył Akademię Medyczną i studiował w Klinice Położnictwa może pomóc w wielu problemach. Indywidualna, specjalistyczna praktyka to szansa na odkrycie powodów pojawiania się różnych dolegliwości i rozpoczęcie leczenia.

Na czym polega i jak wygląda konsultacja ginekologiczna?

Konsultacja ginekologiczna różnić się może w zależności od tego, z jakim problemem przychodzi pacjentka. Zazwyczaj na początku wizyty konieczne jest właśnie przybliżenie powodów przyjścia do lekarza. Następnie należy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Dotyczą one miesiączki, ciąży (jeżeli była) oraz ewentualnych poronień, a także dotychczas wykonywanych zabiegów czy operacji. Lekarze pytają często także o przyjmowane leki oraz choroby. Następnie wykonywane jest badanie ginekologiczne, które odbywa się na specjalnym fotelu. Na kobietach, które wciąż mają błonę dziewiczą nie wykonuje się badań z wziernikowaniem, aby nie została ona naruszona. Bardzo często lekarz ginekolog wykonuje także badanie piersi. Zdarzają się także dodatkowe badania, w zależności od problemu, z jakim przyszła pacjentka.

W jakim gabinecie ginekologicznym w Poznaniu warto się badać?

Jeżeli szukasz dobrego ginekologa w Poznaniu, koniecznie sprawdź klinikę neoMedica. Jest to nowoczesne i poświęcone dobru pacjentów miejsce, w którym można naprawdę poczuć się swobodnie i bezpiecznie. Szeroka oferta usług sprawia, że każdy problem może zostać łatwo rozwiązany. Dzięki odpowiedniemu podejściu i miłej atmosferze wszystkie zabiegi ginekologiczne mogą przebiegać w taki sposób, aby pacjentki czuły się bezpiecznie i wiedziały, że lekarz dba o ich dobro. Prowadzone są tam działania, które mogą pomóc z takimi problemami jak zaburzenia miesiączkowania, ginekologia estetyczna, problemy z ciążą czy niepłodność, prowadzenie ciąży czy badania z zakresu położnictwa i wiele innych. Na stronie neomedica.pl znaleźć można nie tylko pełną ofertę, ale także krótkie opisy pracujących tam lekarzy. Co więcej, proponowane jest także wirtualne zwiedzanie wnętrza kliniki. Dzięki temu można zapoznać się z wyposażeniem, znajdującym się w gabinetach – zobaczyć można na przykład sprzęt USG.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij