Cemax – suplement diety z witaminą C o przedłużonym uwalnianiu

Cemax – suplement diety z witaminą C o przedłużonym uwalnianiu

Witaminy to składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich źródłem jest żywność, ale nie zawsze pokrycie zapotrzebowania na dany składnik jest możliwe za pomocą diety. W takich sytuacjach zastosowanie znajdują suplementy diety. Jednym z nich jest Cemax, w którego skład wchodzi witamina C. Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jego przyjmowania?

Czym wyróżnia się suplement diety Cemax?

Cemax to suplement diety, który został stworzony przez renomowaną firmę farmaceutyczną Biofarm. Jest ona obecna na rynku od 1988 roku. Przez te wszystkie lata zdążyła zyskać dużą popularność oraz uznanie wśród pacjentów, a także pracowników opieki zdrowotnej.

Biofarm to firma, która budzi zaufanie nie tylko ze względu na długoletnią tradycją. Od momentu, gdy pojawiła się na rynku farmaceutycznym, stawia na rozwój. Współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi ośrodkami badawczymi, a także przeznacza fundusze na inwestycje w rozwój nowoczesnego parku maszynowego.

Wieloletnie doświadczenie, współpraca z wieloma ekspertami oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają firmie Biofarm na produkcję innowacyjnych produktów leczniczych, oraz suplementów diety. Jednym z nich jest Cemax – suplement diety z witaminą C.

Jedna tabletka suplementu diety Cemax zawiera aż 500 mg witaminy C. Jest to witamina o przedłużonym uwalnianiu. Dzięki temu, że jej uwalnianie jest spowolnione dłużej działa w organizmie.

Cemax – w czym pomaga stosowanie suplementu diety z witaminą C?

Witamina C zawarta w suplemencie diety Cemax:

  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego,

  • uczestniczy w syntezie kolagenu (dzięki czemu zapewnia właściwe funkcjonowanie naczyń krwionośnych),

  • zmniejsza uczucie znużenia i zmęczenia,

  • chroni komórki przed szkodliwym działaniem stresu oksydacyjnego,

  • zwiększa przyswajanie żelaza niehemowego.

Wskazaniem do przyjmowania suplementu diety jest zapobieganie stanom niedoboru witaminy C oraz wzmacnianie układu immunologicznego. Poza tym Cemax polecany jest w przypadku stanów obniżenia odporności, a także w trakcie suplementacji żelazem.

Jakie są zalecenia dotyczące dawkowania suplementu diety? Zalecane dzienne spożycie dla osób dorosłych to 1-2 tabletki (można przyjmować je przed lub po posiłku).

Suplementu diety nie powinny przyjmować osoby, które są uczulone na którykolwiek z jego składników, a także chorzy na cukrzycę, choroby krwi lub kamicę nerkową. Z kolei w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij