Gdzie w Poznaniu wykonać badanie USG?

Gdzie w Poznaniu wykonać badanie USG?

Mieszkasz w Poznaniu i pilnie musisz wykonać badanie USG? Nie wiesz, gdzie się udać, aby nie czekać przez wiele dni na umówienie terminu? Zależy ci na doskonałej obsłudze, profesjonalizmie oraz konkurencyjnych cenach? Jeśli tak, koniecznie powinieneś lub powinnaś odwiedzić naszą klinikę. Czekają tu na ciebie najlepszy specjaliści w regionie, którzy wykonają dokładne badanie USG Poznań każdej części ciała. Zapraszamy do wizyt kobiety w ciąży, a także pacjentów ze skierowaniem na USG od lekarza. Gwarantujemy szybkie terminy badania, a do tego przystępne ceny.

Na czym polega badanie USG Poznań?

Badania ultrasonograficzne zaliczają się do badań diagnostyki obrazowej. Stanowią zwykle pierwszy etap diagnostyki, ale w wielu przypadkach to właśnie na nich opiera się późniejsze leczenie oraz stwierdzenie stanu zdrowia. USG brzucha jest podstawowym badaniem u kobiet w ciąży, pozwalającym sprawdzić stan zdrowia dziecka i przebieg ciąży. Ponadto badania USG zlecane są osobom cierpiącym na inne choroby i przypadłości. Dzięki nim można ocenić ogólny stan zdrowia, a także stwierdzić wyhamowanie ewentualnej choroby.

Jak się przygotować do badania USG?

Jeżeli odwiedzasz naszą klinikę i po raz pierwszy będziesz miał robione badanie USG, możesz nie wiedzieć jak się do niego przygotować. Mamy zatem dla ciebie dobrą wiadomość. Nie ma żadnych konkretnych zaleceń dotyczących przygotowania się do tego badania. Jaki zatem jest jego przebieg? Pacjent o umówionej godzinie stawia się w naszej klinice i udaje do rejestracji. Tam jest rejestrowany, a jeśli jest to pierwsza wizyty, zostaje mu założona kartoteka. Następnie zostaje pacjentowi wskazany numer gabinetu, pod którym oczekuje na poproszenie go do środka. Kiedy się w nim znajdzie, technik USG przekaże dalsze instrukcje dotyczące rozebrania się, zdjęcia ewentualnej biżuterii i odpowiedniego ułożenia się na leżance. W tej pozycji będzie przeprowadzane badanie USG. Aby zapewnić odpowiednią jakość badania, skóra zostaje pokryta specjalnym żelem poprawiającym przewodność, który następnie można wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Kiedy należy wykonać badanie USG?

Badania USG są jednymi z najbardziej bezpiecznych dla człowieka, jeśli chodzi o badania diagnostyki obrazowej. Są one również bezpieczne dla płodu znajdujące się w brzuchu matki. Po badania USG zapisany zostaje obraz, który następnie zostaje przekazany do analizy i opisu. Szczegółowy opis tego, co na nim jest widoczne, pozwala stwierdzić stan zdrowia pacjenta i jeśli jest to konieczne, na tej podstawie zlecone są pozostałe badania.

Ile kosztuje badanie USG?

Także ceny badań USG należą do jednych z bardziej przystępnych spośród wszystkich badań diagnostyki obrazowej. Umawiając się u nas na badanie w ramach kontraktu z NFZ, pacjent nie płaci nic za wizytę. Nie mając powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, pacjent może skorzystać z naszej oferty komercyjnej realizowanej zgodnie z naszym cennikiem. Jest on dostępny na stronie internetowej. Aby umówić się na badanie USG w naszej klinice, prosimy o kontakt telefoniczny. Postaramy się dla Państwa umówić najbardziej dogodny termin, zgodny z Państwa oczekiwaniami i możliwościami.

Jak długo czeka się na opis badania USG?

Rozumiemy, że czas oczekiwania na opis wykonanego u nas badania USG powinien być dla Państwa jak najkrótszy. Staramy się to zrobić, ale priorytetem zawsze jest dla nas jakość i dokładność opisu, na którym lekarze opierają dalsze swoje zalecenia. O terminie przekazania opisu, zostaną Państwo poinformowani podczas wizyty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij