Chcielibyście przenieść się na chwilę do pięknej Tajlandii? Nie musicie kupować biletów lotniczych. Orientalną atmosferę z powodzeniem możecie stworzyć w swoim domu. Wystarczy przygotować masaż gorącymi stemplami. Jak zrobić taką ucztę dla zmysłów? Nic prostszego!

Masaże stemplami wywodzą się podobno w Tajlandii, ale to jedna z podstawowych metod masażu w całej Azji Południowo-Wschodniej i Południowej. Łączy w sobie kojące działanie aromatycznych ziół, ciepła i substancji aktywnych zawartych w różnorodnych mieszankach. Gorące kompresy pozwalają rozluźnić mięśnie, uśmierzyć ból i działają antyseptycznie.

Aby wykonać w domu 4 stemple do masażu potrzebne będą:
- płótno (możecie użyć gazy niejałowej lub szmatek muślinowych) – 8 płatów o wymiarach ok. 50x25 cm.
- 8 garści ryżu lub płatków owsianych,
- suszone zioła: lawenda, rozmaryn, nagietek lub inne, na które akurat macie ochotę,
- możecie też użyć mielonego imbiru,
- kilka kropli ulubionego olejku eterycznego,
- sznurek i nożyczki

Dwa kawałki płótna układacie na sobie, tak, aby ich rogi nie były idealnie dopasowane. Na każdym tak przygotowanym płótnie wysypcie po dwie garści ryżu/płatków owsianych, 2-3 szczypty ulubionych ziół, zwińcie pakunek najmocniej jak potraficie i zwiążcie go mocno sznurkiem. Za pomocą sznurka możecie sformułować kształt stempelka dobrze znany z profesjonalnych stempli do masażu.

Tak przygotowane stempelki namoczcie w ciepłej oliwce z dodatkiem olejków eterycznych. Płyn najlepiej podgrzewać w kamionkowym naczyniu. Uwaga! Zawsze sprawdzajcie czy stempel nie jest za gorący aby nie zrobić masowanej osobie krzywdy. Najlepiej masować dwoma stemplami na raz, a kiedy będą już traciły ciepło, wymieniać je na kolejną parę. Masaż powinien trwać od 30 do 60 minut. Stemple są jednorazowe. Tracą swoje właściwości po jednym użyciu.

Jeśli nie jesteście pewni swoich zdolności masażysty możecie wykorzystać stempelki jako sakiewki do kąpieli. Skropcie ich zawartość ulubionymi olejkami eterycznymi i wrzućcie do wanny z gorącą wodą. Używajcie ich niczym gąbki, a wasza skóra będzie nie tylko pięknie pachniała ale też zostanie cudownie odżywiona dzięki ziołom, których użyłyście do produkcji stempli.