Marzysz o odrobinie ciepła? Nie lubisz chłodnych wieczorów? Chciałabyś się rozgrzać? Zrób sobie termofor! Możesz go wykonać w kilka chwil z tego, co masz akurat pod ręką albo wykorzystać np. „ubranko” na termofor z wodą, które już masz w domu.

Termofor to idealny sposób na ogrzanie łóżka, do którego masz zamiar wskoczyć, ukojenie bolącego karku lub brzucha, rozgrzanie stóp, relaks i łatwiejsze zasypianie. Dodatkowo, korzystając z suchego termofora fundujesz sobie przyjemny masaż, a nawet aromaterapię. Sprawdź jakie to proste!

Do przygotowania termoforu potrzebujesz:

  • pestki wiśni, ziarna kaszy lub ryżu w ilości uzależnionej od wielkości pokrowca, który zamierzasz wypełnić wsadem,
  • bawełniany woreczek (poduszkę) lub
  • bawełniany materiał, igłę, nitkę i nożyczki
  • pokrowiec na termofor: możesz wykorzystać np. skarpetkę, pluszową zabawkę, pokrowiec z innego termoforu np. żelowego lub na wodę, poszewkę na niewielką poduszkę,
  • suszona lawenda lub ulubiony olejek aromatyczny,

Sposób wykonania:

Bawełniany materiał złóż na pół i narysuj na nim ołówkiem obrys planowanego kształtu termofora. Następnie wytnij go i zszyj starannie igłą z nitką lub na maszynie do szycia, pozostawiając otwór do uzupełnienia woreczka wsadem. Wsyp do woreczka wypełnienie: pestki wiśni, kaszę lub ryż skropione kilkoma kroplami ulubionego olejku aromatycznego lub z dodatkiem suszonej lawendy, a następnie zaszyj otwór. Aby podgrzać termofor należy umieścić jego wkład w kuchence mikrofalowej (600 W na ok. 1-2 minuty) lub w piekarniku (ok. 20 minut w emp. 120 °C). Ciepły woreczek włóż do pokrowca. Możesz w tym celu użyć pluszaka, którego pozbawisz części wypełnienia rozcinając zabawkę w niewidocznym miejscu, a następnie przytwierdzając do wewnętrznej strony rozszycia fragment taśmy rzepowej, skarpetkę, małą poszewkę na poduszkę lub pluszowy pokrowiec na termofor, który być może masz w domu.
Uwaga! Pamiętaj, aby przed zastosowaniem termofora upewnić się, że nie jest za gorący.