Dziś zdradzimy wam drogę do miejsca lokalnego do szpiku kości. Takiego, do którego chce się wracać każdego tygodnia. Jeśli raz spróbujecie wyrobów, jakie serwuje Wrocławski Bazar Smakoszy, niedzielne poranki będziecie spędzać właśnie tam. Kuloodporna kawa, nepalskie pierożki, czarne burgery i słodkości z lokalnych cukierni to tylko namiastka tego, co czeka na was we wrocławskim Browarze Mieszczańskim w każdą niedzielę.

Wszystko zaczęło się w lipcu 2013 roku od kilkunastu stolików z lokalnymi produktami ustawionych w ceglanych wnętrzach Browaru Mieszczańskiego. Teraz, Bazar to także wydarzenia kulturalne, food trucki i tłumy odwiedzających spragnionych prawdziwie naturalnych produktów.


Fot. www.facebook/WroclawskiBazarSmakoszy

W „bazarowym menu” mamy m.in. certyfikowane  owoce i warzywa, sery łomnickie, wędzone ryby, wędliny bez ulepszaczy, przetwory, zioła, miody. Spróbujecie tu także wyrobów cukierników. Ciasto mech, kremowy sernik z marakują, drożdżówki, tarty w wersji wytrawnej i słodkiej. Wszystko w zestawieniu z pyszną kawą.


Fot. www.facebook/WroclawskiBazarSmakoszy
 
Zupełną nowością jest bazarowa biblioteczka wypełniona po brzegi kulinarnymi gazetami i książkami. Czytelnicy mogą zapoznać się z lekturami na miejscu lub zabrać je na wynos, zostawiając swoje egzemplarze.  Na Wrocławskim Bazarze Smakoszy dzielenie się tym co dobre ma tu wymiar nie tylko kulinarny, ale też czytelniczy.


  Fot. www.facebook/WroclawskiBazarSmakoszy

Nie tylko my jesteśmy fanami Bazaru. Dla wielu osób to już niedzielny rytuał. Korzyści z odwiedzin Browaru jest wiele. Można tu zrobić zapasy naprawdę zdrowych produktów, wybrać się na niedzielny spacer, a nawet na ten jeden dzień oderwać się od gotowania obiadu. Polecamy!


Ciekawe inspiracje potraw na bazie naturalnych składników, w tym produktów z serii Sonko fit znajdziecie w zakładce OD KUCHNI
Wrocławski Browar Smakoszy
Browar Mieszczański
u. Hubska 44, Wrocław
godz. 10:00-15:00

Drukuj