Z nami zdrowo
Zaloguj się

Logowanie

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Pamiętaj mnie
Zaloguj się za pomocą konta
Czy wiesz, że 2017-05-25

26 maja - Dzień Matki!

Dzień matki jak każde święto, niesie za sobą pewną historię. Kiedy powstał? Dlaczego? Jak ten

... Czytaj więcej...

Czy słyszeliście o powiedzeniu: „90% naszych zmartwień prawdopodobnie nigdy się nie wydarzy”?Jeśli znane jest Wam to zdanie - świetnie, jeśli nie – to już powinniście zapisać je jako swoje motto. Sentencja daje do myślenia i co więcej – jest prawdziwa. Zmartwienia są jednym z najczęstszych powodów naszej rezygnacji, stresu, blokady, a co za tym idzie: nasze marzenia, plany, samoocena, satysfakcja, radość z życia - to wszystko wędruje w koszu na śmieci, a przynajmniej nie tam gdzie powinno. Jaki to ma związek pewnością siebie? To ją zatrzymuje!

W ostatnich miesiącach przeglądający zdjęcia na kanałach społecznościowych znanych sportowców możemy znaleźć jedną, obowiązkową pozycję książkową. Murowany Bestseller czyli „Sztuka Zwycięstwa” to wspomnienia twórcy olbrzymiego biznesu, człowieka czynu i szalonych pomysłów. Mowa oczywiście o założycielu NIKE Inc. – Phil Knight zaprasza!


Źródło: http://www.magazynbieganie.pl/sztuka-zwyciestwa-wspomnienia-tworcy-nike-juz-w-ksiegarniach/

Okładka jak każdy produkt NIKE, to klasycznie połączenie kolorystycznie złota, bieli i czerni opatrzone legendarnym i zarazem najtańszym logotypem świata: „Swooshem”. Phil bez ogródek wraca do czasów młodzieńczych, kiedy to po ukończeniu Uniwersytetu w wieku 24 lat nie wiedział, co zrobić ze swoim życiem.

Kochał biegać, ale nigdy nie był najlepszy

Należał do grona średniaków. Z tyłu głowy od wielu lat miał swój „Wielki Szalony Pomysł”, który na zawsze zmienił jego życie. Przeciętny chłopak z Oregonu, oprócz marzeń o podróżowaniu, chciał związać swoją przyszłość ze sportem. Podczas zajęć z ekonomii przygotowała biznes plan: Importu butów biegowych z Japonii. Zainspirowany działaniami znanej marki telefonów, która w owym czasie wprowadziła importowane i tańsze odpowiedniki dobrej jakości sprzętów - czuł się jak odkrywca. Niestety koledzy z roku, jak również wykładowca nie okazali zbytniego optymizmu. Wprawdzie otrzymał najwyższą ocenę ale na tym etapie dyskusja się skończyła. Jednak Phil nigdy o swoim pomyśle nie zapomniał, marzył o nim za każdym razem, gdy wkładał na nogi swoje wytarte biegówki.

W jaki sposób jego szalony pomysł się spełnił? Jakim cudem zdołał przekonać japońskie firmy do swojego pomysłu? Bez pieniędzy, znajomości ówczesnego rynku i z olbrzymią konkurencją dyszącą mu na karku. Wydawało się, że niemiecki gigant Adidas czy też Puma są nie do zatrzymania…

Zapamiętają Cię po zasadach, które złamiesz


Źródło: http://gawker.com/oregon-is-blazing-new-trails-on-minimum-wage-1760081358/

Nie zamierzam zdradzać Wam najlepszych smaczków tej inspirującej opowieści. Jedno jest pewne Phil to niezwykły człowiek, który przez swoją niezachwianą wiarę - dosłownie przenosił góry! Zawiłe losy raczkującej firmy Blue Ribbon, ubrane są w lekką i łatwo przyswajalną formę, którą czyta się z prędkością światła. Losy Phil'a przenoszą nas często w dalekowschodnie podróże i zdradzają tajniki prowadzenie interesów z Japończykami czy też Chińczykami. Często poruszany wątek historyczny przybliża nam kształt amerykańskiego społeczeństwa w latach 70 ubiegłego wieku.

Najłatwiej wytykać błędy innych


Źródło:http://www.dailymail.co.uk/news/article-3561662/Nike-founder-reveals-unhealthy-contempt-Adidas-inspired-success-firm-called-Bengal-Dimension-Six.html

Phil nie ucieka w swojej opowieści od trudnych tematów. Otwarcie mówi o tragicznej śmierci swojego syna. Przedstawia swoje spojrzenie na gnębiące go od lat oskarżenia: o wykorzystywaniu „taniej siły roboczej” i szkodliwych warunkach pracy panujących w fabrykach NIKE. Przyznam szczerze, że trudno nie zgodzić się z jego argumentami.

Polecam te pozycję z czystym sumieniem nie tylko sportowcom. To znakomita historia, pełna zwrotów akcji i niebezpiecznych pułapek. Jest idealnym motywatorem w chwilach zwątpienia. Ostrzegam! Istnieje olbrzymie niebezpieczeństwo, że po tej lekturze trudno będzie Wam kupić sprzęt sportowy, buty i odzież innej firmy niż NIKE.

Nie da się ich nie kochać!

Inspirujące życiorysy kobiet, które zmieniły bieg historii nie są jednowymiarowe. Jak się okazuje nawet największe autorytety skrywają jakąś tajemnicę. W cyklu Kobiety Pistolety pod lupę weźmiemy postacie zarówno historyczne, kultowe jak i współczesne divy popkultury. Przybliżymy Wam obraz silnych i charyzmatycznych kobiet, które charakteryzują się wystrzałowym temperamentem. W każdym artykule przedstawimy dwie postacie, pozornie skrajne, jednak po dłuższej refleksji, niezwykle bliskie.

Jest taka osoba na świecie dla której zawsze będziesz małym, głodnym dzieckiem. To BABCIA! Nikt nie wie więcej o zupie pomidorowej niż ona. Zna lekarstwo na każdą chorobę i już spoglądając przez kilka sekund w twoje oczy wywnioskuje z nich czy jesteś szczęśliwie zakochany/a. Skoro babcia to taka skarbnica wiedzy na każdy temat, nie mogło jej zabraknąć w naszej zakładce Dbaj o siebie. Oto pięć kosmetycznych rad babci do wprowadzenie w życie. Obowiązkowo!

  • Krzysztof Tumko z Wielkopolski to prawdziwy fit twardziel. Pan Krzysztof pobił w 2015 roku rekord Guinnessa w kategorii „najdłuższy dystans pokonany na bieżni w tydzień”. Przebiegł 823,330 km i do dziś nie ma sobie równych. Jacyś chętni na poprawę wyniku pana Krzysztofa?
  • Osoby uprawiające sport szybciej awansują? Motywacja, wytrzymałość, odporność na stres – to cechy sportowców i prawdziwych liderów. Stawiasz sobie ambitne cele na treningach i konsekwentnie je realizujesz? To idealnie! Masz doskonałe podstawy do tego, aby także w życiu zawodowym zdobywać szczyty.
  • 1,10 kcal w trakcie godziny na każdy kilogram ciała – to wzór pozwalający obliczyć ile kalorii spaliliście podczas dzisiejszego snu.  Zakładając, że warzycie 60 kg i spaliście dziś 7 godzin to wasz wynik wynosi 462 spalone kalorie. Nadróbcie je szybko przepysznym śniadaniem ☺

Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Więcej informacji